Zvolte správně cestovní pojištění do Chorvatska pro klidnější dovolenou

Do Chorvatska jezdí Češi na dovolenou nejčastěji. Láká nás čisté a klidné moře, ubytování i jídlo za rozumné ceny i nádherná místní krajina. Chorvatsko se nachází na březích Jaderského moře, kde jsou jedinečně krásné pláže, ale i vnitrozemí a množství přírodních parků stojí za návštěvu. Na dovolenou můžete vyrazit bez pasu jen s platným občanským průkazem, ale rozhodně byste neměli zapomínat na správně zvolené cestovní pojištění! Zachrání vás třeba i před milionovými dluhy.

Průkazka zdravotní pojišťovny nestačí

Spousta lidí si myslí, že na dovolenou do Chorvatska, nebo kamkoliv jinam do zahraničí v rámci Evropské unie stačí jen průkaz zdravotní pojišťovny. Je to však častý a osudový omyl, protože s touto průkazkou je možné získat neodkladné zdravotní ošetření nikoliv jeho proplacení. Jak moc nebezpečné to je? Přečtěte si tento článek. Základní balíček cestovního pojištění do zahraničí obsahuje podporu při náhlém onemocnění, úrazu či úmrtí. Propláceny jsou přitom úkony neodkladné péče i případný transport zpět do České republiky. K snadnějšímu zorientování vám mohou pomoci časté dotazy k cestovnímu pojištění.

Každé připojištění stojí za úvahu

To však nejsou jediná rizika, která vás na dovolené v zahraničí mohou potkat. Lidé si často neuvědomují, že základní cestovní pojištění do Chorvatska nepokrývá všechny obtíže, které je během dovolené mohou potkat. Je vhodné se proto připojistit například proti ztrátě či poškození zavazadel, ke kterým často dochází především při letecké dopravě. Také připojištění odpovědnosti stojí za úvahu, zvláště pokud máte děti, protože se může snadno stát, že dojde k poničení vybavení hotelového pokoje či apartmánu a vyčíslené částky mohou být skutečně vysoké. V případě, že budete v Chorvatsku provozovat adrenalinové sporty, je vhodné si sjednat připojištění sportů (windsurfing, jachting…).

Pohodlně online

Řádnou pojistku si sjednáte pohodlně a rychle online, a to dokonce i v den odjezdu. Díky pojištění do Chorvatska online nemusíte nikam dojíždět a v klidu z pohodlí domova si projdete různé varianty a cenově výhodné pojišťovací balíčky. Za pomocí srovnávacího kalkulátoru si snadno zjistíte, která varianta je pro vás nejvýhodnější. Samotné sjednání pak trvá několik minut a dá se proto zařídit i na poslední chvíli a bez stresu.