Chorvatsko, jak ho neznáte

Makarská v Chorvatsku

Makarská v Chorvatsku

Chorvatsko je oblíbenou vyhledávanou destinací nejen pro své oblázkové pláže a průzračné moře. Turisty sem láká také místní historie a bohatá kultura země. Pokud i Vy rádi objevujete nová místa, určitě bystě měli navštívit to poutní, nedaleko města Makarská.

Místní kultura, která Vás pohltí

Dodnes patří poutní místa v Chorvatsku k pilířům víry. Pokud zde budete trávit svou dovolenou a rádi cestujete, určitě byste měli navštívit poutní místo Veprić. Známé poutní místo je v Chorvatsku navštěvované po celý rok a to nejen místními obyvateli, ale také turisty, kteří tráví dovolenou v Makarské a jejím okolí. Panensky klidné místo, které obklopuje krásná příroda, borovicový les a potůček, stékající z pohoří Biokovo, bylo v posledních letech zrekonstruováno a rozšířeno. Přibyla zde kaple, venkovní oltář a v neposlední řadě zpovědnice a křížová cesta.

Město Makarská jinak

Díky své klidné atmosféře uprostřed přírody okouzlilo místo nejen věřící. Nejvíce poutníků tohle místo navštěvuje v době hlavních duchovních svátků a to především v den založení poutního místa, tedy 11. února a poté 25. března, 15. července a 7. a 8. září. Makarská tedy není jen rušným turistickým centrem, kromě slunečných pláží, krásné přírody a nočního života Vám nabídne také jedinečné zážitky, které si při poznávání místních tradic a kultury odvezete s sebou.

Kde v okolí hledat ubytování?

Pokud hledáte ubytování, které se nachází kousek od poutního místa, pak skvělou volbou je Vila Neda, která Vám svou ideální polohou bude určitě vyhovovat. S pomocí se zařizováním ubytování, třeba s tím v Hotelu Biokovka, se obraťte na CK Rywal, která Vám se vším ráda pomůže.