Baška Voda

Letecký pohled na Baška Voda

Letecký pohled na Baška Voda

Letoviska Baška Voda patří mezi nejoblíbenější místa Makarské riviéry, od které je vzdálená pouhých 10 km. Leží v srdci Dalmácie na chorvatském pobřeží Jaderského moře. Moderní městečko nabízí turistům perfektní služby v kombinaci s památkami a malebnou přírodou. Není divu, že sem každoročně míří tisíce turistů, aby zde strávili svou dovolenou.

Historie Baška Voda

Tato malá vesnička má za sebou bohatou historii. Ve 30. letech 20. století zde byl postaven první hotel, který nesl název Slavija. Další hotelové komplexy byly postaveny v 60. letech minulého století a Baška Voda se stalo oblíbeným letoviskem. Baška Voda leží jižně od dalšího známého letoviska Omiš.

Na pahorku Gradina jsou patrné byzantské osady a pevnosti. Můžete zde spatřit pozdně barokní kostel sv. Vavřince, který se nachází na antické lokalitě. Další významnou historickou památkou je farní kostel sv. Mikuláše, což je patron obce. Uvnitř je vystaveno mnoho cenných moderních artefaktů. V současné době tvoří příjmy obce zejména cestovní ruch. Obyvatelé města se zabývají také rybolovem, pěstují ovoce a vinnou révu.

Hledáte levné a dostupné ubytování v Chorvatsku? Zkuste to u nás.

Počasí v Baška Voda

Velkou předností této destinace je příjemné slunné počasí. Teploty vzduchu se v létě vyšplhají na krásných 26 °C a moře pak na 25°C. Jde o takřka ideální počasí, k tomu samozřejmě nechybí azurově modré nebe. Není divu, Baška Voda se může pochlubit až 2700 slunečními hodinami v roce, protože se nachází v jedné z nejslunnějších oblastí severního středomoří. V létě máte tedy téměř 100 % jistotu, že vám vyjde krásné počasí. Zajímavostí je také skutečnost, že v průměru 40 dní v roce se drží teplota na 30 °C a pouhých 7 dní pod nulou. Teploty pod nulu zde klesají skutečně jen výjimečně. Pro tamní podnebí jsou typická slunná a teplá léta a mírné zimy. Vzduch pocitově ochlazují místní větry.

Koupání a pláže

Detail pláže - Baška Voda

Detail pláže – Baška Voda

Pro lokalitu Baška Voda jsou typické krásné dlouhé pláže, které pokrývají drobné oblázky a hrubý písek. Táhnou se až několik kilometrů. Vstup do moře je pozvolný, což je ideální pro rodiny s malými dětmi. Pláže lemují borovice, které přinášejí příjemný stín.

V centru města se nachází široká pláž sv. Mikuláše, která se pyšní „modrou vlajkou“. Za zmínku stojí také skutečnost,  že kousek od Baška Vody můžete najít speciální pláž určenou čtyřnohým psím mazlíčkům a ve stejném směru narazíte také na nudistickou pláž.

Na své si přijdou milovníci různých sportovních aktivit. Nemusíte se omezovat pouze na koupání a opalování se. Nabízí se možnost zahrát si tenis, fotbal, házenou, basketbal, stolní tenis a minigolf. Vyzkoušet si tady můžete také rybolov, jízdu na šlapadlech či na vodním skútru.

Zábava a kultura

Jestliže se chystáte navštívit toto letovisko, pak vězte, že o zábavu zde nouze nebude. Po setmění to zde opravdu žije. U mladých je velmi oblíbený Beach Bar, který se nachází přímo na pláži Ikovac na okraji Baška Vody. Pravidelně se zde pořádají kulturní akce letního festivalu a koncerty. Navštívit můžete archeologické a městské muzeum.

Ubytování Baška Voda

V letovisku se nachází celá řada moderně zařízených hotelů, které nabízí různé rekreační a sportovní programy. Jedním z nich je například hotel Horizont Baška voda, který stojí na překrásném místě na úpatí Biokova.

objednavka