Dva skvělé tipy na dovolenou v Chorvatsku

Pokud máte správně sjednané cestovní pojištění, v slunečném Chorvatsku si můžete užít nejen krásnou, ale i bezpečnou dovolenou. Či už jako parta mladých lidí nebo rodina s dětmi.

Ostrov Pag

Jeden z nejdelších ostrovů na Jadranu. Známy je výrobu sýru “paški sir”, který je velmi podobný parmazánu. Ostrov a především okolí Novalje jsou bohaté na malebné zátoky a zálivy s nádhernými štěrkovými plážemi. V centru města Pag je štěrkovo-písečná pláž se vstupem do mora. Nejznámější pláže na ostrově jsou Zrče a Straško. Straško je dlouhá okolo 1,5 km a po krátkém kamenitém vstupu do moře následuje písčité dno. Sportovní centrum nabízí 12 tenisových kurtů, mnoho sportovních hřišť, například na fotbal, volejbal a basketbal. Vstup do tohoto resortu je za poplatek a parkoviště je zdarma.

Zrče, nazývaná také chorvatská Ibiza, se nachází asi 1,5 km od Novalje. Je to krásná, široká, štěrková a nejznámější pláž ostrova. Má tři skvělé velké diskotéky pro mladé lidi. Z Novalje nonstop jezdí turistický vláček. Dva kilometry od Zrče se nachází pláž Katarelac známá pro léčivé bahno revmatických a kožních chorob.

Šibenická riviéra

Skládá se převážně ze dvou druhů pláží – skalnatých, nacházejících se v malých zátokách, kde je jen několik domů. Dále jsou oblázkové pláže, které se nacházejí ve větších turistických střediscích. Vodice jsou rušné vyhledávané středisko, domácími obyvateli nazývané chorvatské Saint Tropez. Známá Modrá pláž – Plava plaža je perfektně vybavená a krásně upravená. Tato pláž je oblázková a je asi 4 km dlouhá.

Asi 6 km od starobylého města Šibenik se nachází hotelové středisko Solaris, kde je menší oblázková pláž a upravené betonové terasovité plochy na slunění. Nedaleko jsou dva nejzajímavější národní parky Kornati a Slapovi Krke, které patří k nejkrásnějším v Evropě. Primošten je jedním z nejvyhledávanějších letovisek na Jadranu, které nabízí harmonii spojení krás přírody, historie a moderní turistiky. Po celé délce poloostrova Raduča se rozprostírají romantické skalnaté pláže s drobnými bílými kameny. Na jedné straně je krásná štěrkovitá pláž, která se jemně  do moře a je vhodná i pro malé děti.