Ubytování v Chorvatsku

Ačkoliv nejezdíme na dovolenou za účelem trávit mnoho času na pokoji, ubytování stále hraje velmi důležitou roli. Jakmile máme zvolenou lokalitu, je čas vybrat vhodné ubytování. Jaké možnosti máte v případě, že jste zvolili jako cílovou lokalitu Chorvatsko?

Ujasněte si, co od ubytování očekáváte

Apartmány na Makarské riviéře

Apartmány na Makarské riviéře

Nejprve si položte pár základních otázek. Jaké ubytování je pro vás přijatelné? Hledáte luxus a komfort, nebo se spokojíte se skromnějším příbytkem? Záleží také na tom, zda jedete sami, nebo s malými dětmi, jak daleko chcete být od moře a v neposlední řadě na finančních možnostech.

Ubytování v Chorvatsku je velmi rozmanité a nabízí nepřeberné množství možností. Chorvatsko patří mezi nejnavštěvovanější země, každoročně sem míří tisíce turistů z různých koutů světa, a to zejména v letních měsících. Obecně platí, že pokud chcete kvalitní ubytování za výhodnou cenu, je vhodné nečekat na poslední chvíli.

Cena za ubytování se odvíjí nejen od typu ubytovacího zařízení, ale také vzdálenosti od moře a centra většího města, zda je součástí bazén, dětské hřiště a další služby. Pro Chorvaty je cestovní ruch největším zdrojem příjmů, proto si dávají na komfortu a rozmarnosti ubytování skutečně záležet.

Jaké jsou možnosti?

Jednoznačně nejoblíbenější a cenově příznivé je ubytování v apartmánech. Pokud vám nevadí si uvařit nebo dojít na jídlo do některé z místních taveren, a nehledáte velký luxus, apartmány budou ideální. Nejvíce ušetříte, pokud pojedete ve skupince, například dvě rodiny do jednoho apartmánu. Ty se obvykle skládají ze dvou i více místností, společná je kuchyňka a případně sociální zařízení. Apartmány a vila domy volí nejvíce Čechů, kteří míří do Chorvatska. O něco více soukromí vám poskytne pronajmutí vily, opět se to vyplatí ve více lidech. Tyto vilky bývají situované blízko u moře nebo v menších uličkách.

Chcete si dovolenou užít s veškerým luxusem? Potom dejte přednost raději hotelovým komplexům. Tento typ ubytování je o něco dražší, ale s větším komfortem. V hotelu se nemusíte o nic starat. V Chorvatsku se však jen málokdy setkáte se stravou All Inclusive, častěji je v nabídce polopenze či plná penze, případně pouze snídaně. Hotely jsou hodnocené hvězdičkami, čím vyšší počet, tím větší luxus hotel nabízí.  Je však třeba počítat s tím, že za hotel si citelně připlatíte. Některé ceny se vyrovnají i exotické dovolené. Chcete-li ušetřit, zvolte hotel střední kategorie, tedy 2 až 3 hvězdy. Nejlevněji vás vyjdou takzvané hostely, což jsou vlastně takové ubytovny, ve kterých najdete jen to nejdůležitější.

Kempy a stanová městečka představují velmi levné ubytování, které ovšem vyžaduje trochu méně pohodlí. Tento způsob často volí mladí lidé, kteří chtějí ušetřit nebo se vydají do Chorvatska na vlastní pěst. Pokud vám vyjde pěkné počasí, je to romantické a má to své kouzlo. Jestliže zvolíte tento typ ubytování, zvolte letní měsíce, kdy je zde počasí nejstálejší.