Jak vybrat dovolenou v Chorvatsku

pohled na skrytou chorvatskou pláž

pohled na skrytou chorvatskou pláž

Chorvatsko patří po právu mezi nejoblíbenější turistické destinace. Turisty zde nejvíce lákají překrásné pláže v obklopení voňavých borovic, bohatý podmořský život, ale i absence jazykové bariéry či perfektní cenová a dopravní dostupnost. Pokud sem letos míříte také vy, víme, kde se vám bude líbit.  Tipy kam na dovolenou máme jak pro rodiny s dětmi, tak i romantické duše!

Klasika, která (ne)mrzí

Patříte-li mezi milovníky tradičních chorvatských letovisek, kde je sice v hlavní sezóně hlava na hlavě, ale nuda zde rozhodně nehrozí, doporučujeme vám letoviska ve Střední Dalmácii. Taková Podgora, Baška Voda nebo Makarská jsou sázkou na jistotu. Krásné upravené pláže s postupným vstupem do moře, potěší zejména rodiny s dětmi, bujarý noční život pak především odrostlejší puberťáky.

Náš tip: Chcete relaxovat u moře bez čekání? Doporučujeme Chorvatsko letecky, kdy vás od oblázkových pláží dělí pouhá jedna hodina letu!

Romantika v robinsonádách

Pokud máte dost přeplněných pláží a rezervací míst o půl sedmé ráno, je na místě vyměnit tradiční letoviska za přilehlé ostrovy. Okouzlující dovolená na vás čeká třeba na ostrově Hvar nebo Brač, kde narazíte také na specifický typ ubytování, jež je označován za „robinsonády“. Takovou robinsonádu si můžete na týden či na dva pronajmout a máte jistotu, že vás během pobytu nebude nic a nikdo rušit.

Pro náročné turisty

Málokdo to tuší, ale do Chorvatska každoročně míří také celebrity a prominenti. Třeba v letovisku Brela, které se může mimochodem pochlubit jednou z nejkrásnějších pláží Evropy, můžete narazit na Bohumila Klepla, Penélope Cruz, Jeana Rena nebo samotného Toma Cruise. Zahraniční celebrity mají totiž v Brele své letní sídlo. Chcete-li si užít pár dnů volna a připadat si i v samotném Chorvatsku jako prominent a známá celebrita, doporučujeme Chorvatsko letecky all inclusive v některém ze zdejších hotelových resortů. Dovolenou ve zdejších resortech ovšem doporučujeme zařizovat co nejdříve. Kapacity bývají naplněné již začátkem sezóny!