Mapa Chorvatska

Chorvatsko je velmi rozlehlá země, kterou můžeme rozčlenit na několik geografických oblastí. Ještě než se vydáte na cestu do Chorvatska, dobře si před odjezdem prohlédněte mapu, ať máte přehled o této krásné a rozmanité zemi.

Do Chorvatska jezdíme především kvůli nádhernému pobřeží a azurovému moři. Až 40 % povrchu tvoří také členité pohoří, jehož vrcholy dosahují výšky až 2000 m. Pohoří tvoří součást Dinárské soustavy, což je větvená soustava horských pohoří, které se nachází na severozápadě Balkánského poloostrova.

Chorvatsko můžeme rozdělit také na úrodnou rovinatou oblast, která se rozléhá v povodí řek Sáva a Dráva na severovýchodě země. Hornatá krajina je v severní a ve střední části. Turisty nejoblíbenější a nejvyhledávanější destinací je pobřeží Jaderského moře. Tato oblast se člení na tři samostatné regiony: Istrijský poloostrov, Kvarnerský záliv a v jižní části se táhne Dalmácie.

Pobřeží Chorvatska je velmi krásné, ale také dlouhé. Měří neuvěřitelných 5 835 km. Chorvatsko je země, kterou obklopuje více než 100 ostrovů. Většina z nich není obydlena, takže jsou v podstatě nedotčeny lidskou rukou a nachází se zde panenská příroda. Dovolená v Chorvatsku je prostě dovolená na kterou se nezapomíná.

Přinášíme vám podrobnou mapu Chorvatska i s přilehlými ostrovy:

Mapa Chorvatska

Mapa Chorvatska

Po kliknutí na obrázek se vám mapa zvětší.

Chorvatsko si můžete prohlédnout i na Google Maps: