Kempy v Chorvatsku

Kempování v Chorvatsku volí nejen mladí lidé, ale také rodiny s dětmi. Lze dokonce říci, že jde o nejoblíbenější formu ubytování hned po apartmánech. Kempování vám dává velkou svobodu a vnese do vaší dovolené určitou dávku dobrodružství a splynutí s přírodou. Navíc chorvatské kempy jsou velmi dobře vybaveny, a pokud nechcete spát ve stanu, můžete zvolit karavan, který přináší vyšší komfort a také možnost snadného přesouvání se a poznávání více míst.

Základní informace o chorvatských kempech

kempování u moře v Chorvatsku

kempování u moře v Chorvatsku

V Chorvatsku je obrovské množství kempů, pokud chcete znát přibližný počet, pak vězte, že jich je více než 500. Z tohoto počtu má 161 kempů kapacitu vyšší než 1000 míst a přibližně 270 kempů je spíše komornějších. Výběr je tedy opravdu pestrý.

Kempaři by měli dodržovat základní zákony, které Chorvatsko ukládá. Jde především o to, že v letních měsících zde častěji vznikají požáry a většinou to bývá právě vinou neukázněných turistů. Je zde tedy zákaz kempování ve volné přírodě. Neporušujte tedy zákony a raději si zvolte ubytování v kempu, které je pro vás bezpečnější a komfortnější. Kempy v Chorvatsku jsou hodnoceny velmi podobně, jako hotely, tedy počtem hvězdiček. Čím více hvězdiček kemp má, tím je lépe vybavený a ubytování je také dražší. Doporučujeme zvolit alespoň dvě hvězdičky, ideálně tři. Pokud nevyžadujete vyloženě luxus, dejte se „zlatou střední cestou“. Než se vydáte kempovat, zjistěte si, jaké je v daném období počasí v Chorvatsku, zejména co se srážek týče.

Chorvatské turistické sdružení vydává každoročně prospekt, který se nazývá „Camping a Caravaning“. Zde se můžete dočíst aktuální informace o jednotlivých kempech velmi podrobně. Kempování v Chorvatsku není drahé, ceny jsou samozřejmě různé dle lokality a také kategorie kempu. V průměru stojí jedna noc 150 Kč za dospělou osobu. K tomu ovšem připočtěte ještě příplatek za automobil, případně karavan. I tak oproti hotelům či apartmánům značně ušetříte.

Které kempy patří k nejoblíbenějším?

Kempů je v Chorvatsku opravdu mnoho. Vybrali jsme ty nejoblíbenější a také nejznámější, které patří k nejlépe vybarveným.

Camping Park Umag je největší istrijský kemp, který nabízí turistům opravdu vše, co si od dovolené slibují. Rozléhá se v malebné přírodě, je dostatečně prostorný, kousek je upravená pláž (s kameny i oblázky). Nechybí zde luxusní bazény s vodopády, zábava pro děti, tobogány, uprostřed jednoho bazénů kotví pirátská loď. Ideální pro rodiny s malými dětmi. Tento kemp je poměrně nový a velmi moderně zařízený.

Pokud patříte mezi vyznavače nudismu, jistě vás osloví nudistický kemp nudistický kemp Kanegra, který se nachází jen kousek od města Umag v blízkosti slovinských hranic. Kemp se rozléhá uprostřed malebné přírody, všude kolem jsou borové lesy. Opravdu nádherné místo.

Nejlépe vybaveným, největším a také nejkvalitnějším kempem v oblasti Zelena Laguna v blízkosti města Poreč, je kemp Bijela Uvala. Opět jde o velmi dobře vybavený kemp včetně ambulance, pekařství a dětského hřiště.

Kempy najdete ve všech turistických oblastech. Stačí si jen vybrat takový, který bude splňovat vaše požadavky.